CBM 8® MV

Purškiamas koncentratas prieš erkes, milčius ir kitus ektoparazitus

· Mikrokapsuliuota suspensija (CS), kuri suteikia vienos savaitės poveikį ir apsaugo žmones ir gyvūnus 
·  Jei naudojama tinkamai gali būti naudojama ir patalpose su gyvūnais

·  1,5 – 2 % tirpalas

·  Buteliuko tūris svyruoja nuo maždaug 500 m2 (purškiant) iki maždaug 2500 m³ (rūko)

·  Veiklioji medžiaga: cifenotrinas ir praletrinas

·  baua Reg.-Nr.: N-61584 (PT18)

Biocidinius produktus naudokite atsargiai. Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą

CBM® 8 MV NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

Erkėms ir kitiems ektoparazitams naikinti

Mikrokapsulėje, todėl poveikis trunka savaitę

  • Veikia patikimai ir greitai, ilgai trunkantis poveikis
  • Taip pat galima naudoti apgyvendintame tvarte, atitinkamai dozuojant
  • Buteliuko turinio užtenka iki 2 000 kv. metrų

Naudojimo sritys:

Gyvulių tvartai, pavyzdžiui, paukštynai, kiaulidės, karvidės, arklidės, avidės ir ožkų tvartai, taip pat karvelidės.

Naudojimo instrukcija:

Naudojimas patalpose: šaltas ir karštas garinimas

 Rūko generaroriams CBM®8 MV Vanduo*  Tūris
 Šaltas rūkas 500 ml 25 l 2500 m3
 Karštas rųkas 500 ml be 2500 m3

Reikiamas vandens kiekis gali skirtis atsižvelgiant į paviršiaus būklę ir naudojimą įrangą. CBM 8® MV   +           vanduo  =    tirpalas vartojimui
 Jei parazitų daug. 75 ml 5 litaių 1,5 %
 Jei parazitų nedaug 100 ml 5 litrai 2 %10 litrų vartojimo tirpalo užtenka maždaug 100 kv. metrų paviršiui. Prieš naudojant pakratyti butelį. Tvartą ir tvarto įrangą priklausomai nuo parazitų kiekio apipurkšti 1,5 arba 2 % tirpalu vartojimui. Labai svarbu pasiekti visus įtrūkimus ir plyšius. Jei reikia, pakartoti apdorojimą vieną arba du kartus po 7 dienų, kad būtų užkirstas kelias erkių išsiritimui iš kiaušinėlių. Ilgalaikiam parazitų naikinimui rekomenduojame INTERMITOX® PUDER miltelius. Dezinfekcijai ir erkių bei erkių kiaušinėlių naikinimui tuščiame tvarte rekomenduojame INTERKOKASK®.

Ypatingieji nurodymai:

Nepurkšti ant gyvulių ir pašaro. Uždengti melžimo aparatus, kiaušinių dėklus, pašaro ir gėralo konvejerius ar talpyklas.

Veikliosios medžiagos:

Cifenotrinas 100 g/l, praletrinas 10 g/l

Pakuotė: 500 ml plastikinis butelis

Saugiai naudokite biocidą. Prieš naudojimą perskaitykite etiketę ir informacinį lapelį.

Profesionalieji vartotojai privalo taikyti etiketėje ir šioje instrukcijoje nurodytas darbų saugos ir sveikatos bei atliekų tvarkymo priemones.

CBM® 8 MV NAUDOJIMO INSTRUKCIJA visuomeniniam sektoriui ir Ž.Ū.

Paskirtis
Insekticidas, naudojamas skraidančiųjų ir ropojančiųjų vabzdžių naikinimui tuščiose visuomeninės paskirties (ligoninės, biurai, viešbučiai, transporto priemonės, parduotuvės, viešojo maitinimo įstaigos ir kt.), gyvenamosiose, ūkinės paskirties (sandėliai, angarai, tušti aruodai ir kt.), gyvulininkystės ir paukštininkystės (tvartai, daržinės, paukštidės, kiaulidės, arklidės, karvidės ir kt.) patalpose, kareivinėse, maisto pramonės (mėsos ir pieno perdirbimo gamyklos, grūdų malūnai (išskyrus grūdų sandėlius), skerdyklos ir kt.) ir atliekų tvarkymo įmonėse, aplink pastatus ir atvirose erdvėse.

Efektyvumas prieš kontroliuojamus organizmus

CBM® 8 MV efektyvus prieš (Muscs domestika, Stomoxys calcitrans, Chrysomya megacephala, Haematobia irritans, Musca autumnaliss, Stomoxys calcitrans, Chrysomya megacephala), uodus (Aedes aegypti, Aedes albopictus, Culex pipiens, Anopheles gambiae), vapsvų ir širšiųlizdus (Vespula vulgaris, Vespa velutina), lizdus (Lasius niger), (Dermanyssus galliane), juodvabalius (Alphitobius diaperinus).

Naudojimo apribojimai

Draudžiama naudoti ne pagal paskirtį ir naudojimo instrukciją, pilti ant dirvožemio, naudoti netoli bičių avilių ir vandens telkinių, purkšti ant gyvūnų. Labai toksiškas katėms!

Negali būti naudojamas augalų auginimo vietose (žemės ūkio paskirties laukuose, šiltnamiuose, miškuose) augalams ir augaliniams produktams apsaugoti.

Nenaudoti produkto ant drabužių, patalynės arba lovose.

Darbinio tirpalo gamyba

Prieš naudojimą gerai suplakite produkto talpyklą. Pripildykite pusę purškimo įrangos švarios talpyklos reikiamo vandens kiekio. Pripildykite tikslų kiekį CBM® 8 MV. Išplaukite tuščią CBM® 8 MV talpyklą tris kartus švariu vandeniu ir jį išpilkite į purškimo įrangos talpyklą. Užpildykite purškimo talpyklą trūkstamu kiekiu vandens. Uždarykite purškimo talpą ir suplakite. Prieš pakartotinį naudojimą iš naujo suplakite, jei naudojama praėjus tam tikram laiko tarpui. Nelaikykiteparuošto purškimo tirpalo. Paruoštas tirpalas sunaudojamas iš karto. Po naudojimo purškimo įrangą išplaukite švariu vandeniu.

Nemaišykite CBM® 8 MV su kitais produktais.

Naudojimas įtrūkimams, plyšiams, paviršiui, išorinės ribos užtvarai ir pan.:

Nedidelis užkrėtimas
arba naudojimas neužkrėstiems paviršiams
CBM®8 MV 75 mlVanduo* 5lPlotas 100 m2 (50 ml/m2)
Didelis užkrėtimas
arba naudojimas labai nešvariems ir (arba) labai sugeriantiems paviršiams
CBM®8 MV
100 ml
Vanduo* 5lPlotas 100 m2 (50 ml/m2)

*Reikiamas vandens kiekis gali skirtis atsižvelgiant į paviršiaus būklę ir naudojamą įrangą.

Naudokite tinkamą, stambiais lašeliais purškiantį rankinį, mechaninį arba elektrinį purkštuvą. Tolygiai išpurkškite visus paviršius, ypač atkreipkite dėmesį į įtrūkimus, plyšius, nepasiekimas vietas ir plotus, kur vabzdžiai telkiasi. Produktą galima purkšti ant kieto akyto paviršiaus, minkšto poringo paviršiaus ir neporingo paviršiaus.

Dėvėkite tinkamas pirštines ir skysčiui atsparius kombinezonus. Gaminant tirpalą papildomai dėvėkite akių apsaugą.
Atsižvelgiant į darbo higieną, rekomenduojama dėvėti kvėpavimo sistemos apsaugą purškimo metu.

Naudojimas gyvenamuosiuose patalpose (skraidantiems ir ropojantiems vabzdžiams naikinti):

Gyvenamosiose patalpose, o taip pat patalpose, kuriose nuolat yra žmonių, pavyzdžiui, ligoninės palatose, gyvenamuosiuose ar slaugos namuose, kalėjimuose, o taip pat vietose, kur žmonės gali susidurti su purškalu, produktas naudojamas tik rankiniu purškikliu ir tik nedideliame plote, kaip, pavyzdžiui, įtrūkimuose ar plyšiuose.

Draudžiama naudoti, kai patalpose yra pašalinių asmenų! Prieš naudojant produktą uždarykite visus langus ir duris. Neikite į patalpą, kurioje naudotas produktas, mažiausiai 30 min. po naudojimo ir išdžiuvus purškalo miglai. Gerai išvėdinkite patalpas, kuriose naudotas produktas.

Naudojimas išorinei užtvarai:

Norėdami suformuoti užtvarą, suformuokite besitęsiančią 20–30 cm juostą be pertrūkių. Išpurkškite aplink duris, langus ir angas, ypač atkreipkite dėmesį į perėjimo kelius ir vietas, kur vabzdžiai dažniausiai slepiasi ir telkiasi.
Stebėkite, kad produktas nebūtų nuplautas į aplinką ar kanalizaciją. Nepurkškite per daug (kad nenutekėtų), nenaudokite kanalizacijoje ar aplink ją, neužterškite vandens telkinių ar vandentakių. Nenaudokite produkto, jei pučia stiprus vėjas ar lyja lietus.

Naudojimas vapsvų ir širšių lizdams:

Naudokite didelį kiekį tiesiai ant paslėptų lizdų ar prie landų, kol lizdas permirks. Procedūrą atlikite tik sutemus ar tuo metu, kai vapsvų ar širšių aktyvumas aplink lizdą mažiausias.
Produkto purškimui naudokite tinkamą purškimo įrangą, turinčią ilgą žarnelę. Dėvėkite tinkamas apsaugos priemones siekdami išvengti sužeidimų (visą veidą apsaugančią savarankiškai vėdinamą kvėpavimo kaukę, apsauginę aprangą, odines pirštines ir aulinius batus). Po procedūros lizdą pašalinkite. Procedūros metu į patalpą neleiskite žmonių ir gyvūnų.

Naudojimas skruzdėlėms (lizdų naikinimui):

Skruzdėlės nuneša daug mikrokapsulių į lizdą, kur iš jų pasklinda mikrokapsulės veiklioji medžiaga, skirta skruzdžių, lėliukių, patelių ir viso lizdo naikinimui. Procedūrą atlikite 1 m2 atstumu nuo lizdo angos ir 10 cm atstumu ant į lizdą vedančių skruzdėlių takų.

Naudojimas žemės ūkio paskirties patalpose, tvartuose, daržinėse, naminių gyvulių ir paukščių auginimo vietose, ūkiniuose priestatuose ir pieninėse:
Produkto negalima purkšti ant gyvūnų. Prieš apdorojimą būtina surinkti dedeklių kiaušinius.
Prieš naudojimą nuvalykite visus paviršius. Prieš naudojant produktą paviršiai turi būti sausi. Tuščiose patalpose purkškite produktą kaip silpną miglą žemu spaudimu; padenkite visus paviršius tiek, kad nenubėgtų. Ypač atkreipkite dėmesį į įtrūkimus, plyšius ir plotus, kur vabzdžiai telkiasi. 

Naudojimas patalpose: šaltas ir karštas garinimas

 Rūko generatoriai CBM®8 MV Vanduo*  Tūris
 Šaltas rūkas 500 ml 25 l 2500 m3
 Karštas rūkas 500 ml be 2500 m3

Reikiamas vandens kiekis gali skirtis atsižvelgiant į paviršiaus būklę ir naudojimą įrangą.

Naudokite karšto garinimo įrangą, arba labai mažo dydžio lašeliais, (angl. ULV) šaltą aerozolį sukuriančia įranga, purkštuvu su ventiliatoriumi ir rankiniu ar nešiojamuoju purkštuvu, skirtu purkšti erdvėje. Purkškite į orą aplink reikiamus plotus, ypač atkreipkite dėmesį į vietas, kur vabzdžiai veisiasi ir telkiasi.

Prieš naudojimą uždarykite langus ir duris ir laikykite uždarytus bent 1 valandą. Dezinsekcijos metu patalpos turi būti tuščios. Išjunkite elektros tiekimą ir oro kondicionierius. Naudokite tokiu paros laiku, kai naikinami vabzdžiai aktyviausi. Po procedūros vėdinkite patalpą, kurioje buvo naudojamas produktas, bent 4 valandas arba kambarių vėdinimui naudokite ištraukiamąjį ventiliatorių (oro srautas 1200 m3/h). Prieš įeinant į patalpą, kurioje buvo naudotas produktas, purškalas turi būti visiškai išdžiuvęs.

Visa stacionari įranga, esanti pieninėse (pieno vonios, aušintuvai), tvartuose (girdymo ir šėrimo įranga), dezinsekcijos metu turi būti uždengiama, taip, kad nepatektu dezinsekcinis tirpalas.
Esant reikalui, dezinsekciją rekomenduojama kartoti po 12 savaičių.

Atsargumo priemonės

Produktą laikyti sandariai uždarytą originalioje talpykloje, atokiai nuo saulės, sausoje vietoje, gerai vėdinamoje užrakinamoje patalpoje. Laikyti kambario temperatūroje (6°–30°C).
Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones. Neįkvėpti dulkių/dūmų/dujų/rūko/garų/aerozolio.

Saugotis, kad nepatektų į akis, ant odos ar drabužių.
Naudojant produktą nevalgykite, negerkite ir nerūkykite.
Prieš naudojimą iš patalpos išnešti naminius gyvūnus ir paukščių narvelius, vandens rezervuarus, akvariumus, maisto produktus ir pašarus.
Saugokite nuo užteršimo pieno įrenginius ir pieno indus.
Neužterškite maisto produktų, valgymo indų ar paviršių, prie kurių liečiasi maistas.
Jei įmanoma, prieš naudojimą nuvalykite visus paviršius.
PRARIJUS: Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR NFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją
Po naudojimo rankas nuplauti vandeniu su muilu.
Neišpilti į kanalizaciją.
Neužšaldyti.

Susiję produktai